Публікації

Наведені далі матеріали призначені тільки для фахівців охорони здоров'я, містять інформацію про властивості препарату, дані клінічних спостережень і наукову оцінку ефективності та безпеки.

 

Fahn S, «The Medical Treatment of Parkinson Disease from James Parkinson to George Cotzias». Movement Disorders, Vol. 30, No. 1, 2015

Минуло рівно 150 років відтоді, як Джеймс Паркінсон у 1817 р. дав опис захворювання, що носить його ім'я, до розроблення ефективної терапії цього розладу введенням леводопи у високих дозах, запропонованої Джорджем Котзіасом у 1967 році. З моменту пропозиції Cotzias майже 50 років тому застосовувати L-допу у високих дозах - це стало загальноприйнятим "золотим" стандартом симптоматичної терапія БП.

 

Connolly B, Lang A, «Pharmacological Treatment of Parkinson Disease. A Review». JAMA. 2014;311(16):1670-1683.

В огляді представлено переконливі докази ефективності використання леводопи та агоністів дофаміну для купірування моторних симптомів на всіх стадіях хвороби Паркінсона. Агоністи дофаміну і препарати, що блокують метаболізм дофаміну, ефективні за моторних флуктуацій, а клозапін - ефективний за галюцинацій. Інгібітори холінестерази можуть поліпшити симптоми деменції, а антидепресанти і праміпексол можуть зменшити депресію. Доказів, що підтверджують ефективність інших методів лікування моторних і немоторних функцій, поки недостатньо.

 

Stacy M, «The wearing-off phenomenon and the use of questionnaires to facilitate its recognition in Parkinson’s disease». J Neural Transm (2010) 117:837–846

І моторні, і немоторні симптоми суттєво впливають на функціонування та якість життя пацієнтів із БП. Раннє виявлення і терапія симптомів виснаження дози покращує симптоматику. Однак виявлення симптомів виснаження дози, особливо немоторних симптомів, ускладнюється відсутністю у пацієнтів спеціальної освіти та обізнаності, недостатнім спілкуванням пацієнта з лікарем та обмеженим часом для проведення оцінки. Було розроблено кілька опитувальників для для оцінки симптомів виснаження дози. Анкета WOQ-9 доведено є високочутливим інструментом скринінгу з чутливістю 96,2%.

 

 Zhan-Miao Yi, Ting-Ting Qiu, Yuan Zhang, Na Liu, Suo-Di Zhai «Levodopa/carbidopa/entacapone versus levodopa/dopa-decarboxyiase inhibitor for the treatment of Parkinson’s disease: systematic review, meta-analysis, and economic evaluation». Therapeutics and Clinical Risk Management 2018:14 709–719

На підставі 5693 спостережень, семи рандомізованих контрольованих досліджень і одного фармако-економічного дослідження було продемонстровано, що комбінація Л\К\Е може поліпшити моторну симптоматику і щоденну активність пацієнтів із БП.