Метипред®

 

Метипред® (Methylprednisolon) - синтетичний стероїд, що має фармакодинамическими властивості, аналогічні гідрокортизону або кортизолу. При цьому метилпреднізолон має значно велику протизапальну дію, тоді як минералкортикоидный ефект і гіпокаліємія удвічі менші, ніж при застосуванні кортизолу і гідрокортизону. Діабетогенний ефект незначний. При системному застосуванні еквівалентні дози: метилпреднізолону 4 мг, гідрокортизону 25 мг, преднізолону 5 мг, дексаметазону 0,75 мг. Метилпреднізолону ацетат є глюкокортикостероидный препаратом тривалої дії для парентерального введення. Застосування метилпреднізолону грунтується на його протизапальному і імуносупресивному ефектах. Метилпреднізолон показаний для терапії ревматоїдного артриту, системного червоного вовчаку, системних васкулітів, хвороби Шегрена, а також важких алергічних реакцій і бронхіальної астми важкої течії, анафілактичного шоку, неспецифічного виразкового коліту і інших захворювань органів і тканин, що вимагають застосування глюкокортикостероидов самостійно або в комбінації з іншими засобами.

Побічні дії. Кушингоид, атрофія надниркових залоз, остеопороз, підвищена сприйнятливість до інфекцій. Метилпреднізолон може провокувати розвиток виразки шлунку, гіпертонії, гіперглікемії, а також підвищення внутрішньоочного тиску.

Протипоказання. Туберкульоз і інші гострі і хронічні бактерійні і вірусні інфекції без належного хіміотерапевтичного захисту.

 

Форма випуску:

Таблетки 4 мг № 30; 4 мг №100; 16 мг №30.

1 флакон з 250 мг порошку для ін'єкції у флаконі.

1 флакон з 1000 мг порошку для ін'єкції у флаконі.

 

Інструкція із застосування (таблетована форма)

Інструкція із застосування (ін'єкційна форма)

Методичні рекомендації

Методичні рекомендації

 

Представлена в цьому розділі інформація призначена виключно для фахівців охорони здоров'я!